Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pustevny, kde se konají závody v klasickém lyžování a biatlonu, nás přivítali velmi dobrým počasím, které se v průběhu dne stále vylepšovalo, a nádhernou sněhovou nadílkou, takže se závody konaly za výborných sněhových podmínek - přes noc pokrylo téměř suché stráně půl metru sněhu!

Jako první se na 2 km trať vydaly mladší žákyně Natálka Grabmullerová a Karinka Paštiková. Obě se s tratí rvaly statečně a nakonec to Karince stačilo na 10. a Natálce na 11. místo. Bára Šambergrová byla kousek za nima 13. a Terezka Kreuzigerová 14.   Po nich na stejnou trať vyrazil Standa Hadrava a Dominik Předota, kteří to rozjeli velmi slušně, ale konkurence je nepustila výš než na 17. a 18. místo.

Silnou kategorií jsou starší žákyně. Jednak to je kategorie nejvíce obsazená - 28 závodnic - jednak je to kategorie velice vyrovnaná. Např. 3. až 8. místo se vtěsnalo do 15 sekund. A i my tady máme závodnice, které zasahují do bojů o přední umístění. Hned po sobě vyrazily na trať Karolína Předotová a Jana Hůlovcová. Obě jely jako o život, protože nejlepší skejťačky startovaly hned za nima a holky se nechtěly nechat dojet. Což se jim povedlo a v cíli chyběli Karolíně na 4. místě 3 sekundy na 3. místo, Jana pak zaostala o další 3 sekundy na 6. místě. Mezi ně se vklínila na 5. místo Nikol Sováková, odchovankyně Skiklubu Šumava, 15. místo pak další zástupce Šumavy Nikola Malíková. Z dalších známých tváří Anička Šambergrová obsadila 16. místo.

Hodně zajímavý by mohl být pro nás závod štafet, kde by si holky mohli  sáhnout i na medaili.Uvidíme.

Do bojů zasáhli i naši biatlonisté.

Mladší žáci Martin Hojdekr a Martin Bárta. Hojdy měl o něco lepší střelbu, absolvoval "jen" 8 trestných okruhů a obsadil 9. místo. Zato Martin Bárta se teprve zastřeluje, v prvním závodě pouze oprýskaval bílou barvu kolem černého středu a výsledkem byl plný počet 10 trestných okruhů, což mu i tak díky výbornému běhu stačilo na 13. místo.

Mladší žákyně jsme obsadili lyžařkou Verčou Hudečkovou a letní biatlonistkou Kristýnou Minářovou.Verča smetla 4 terče a díky rychlému běhu obsadila vynikající 3 místo a získala tak první medaili pro Jihočeský kraj. Kristýna Minářová se ukázala jako výborná střelkyně, minula pouze jediný terč, a jako nelyžařka obsadila rovněž výbornou 9. příčku.

Na rozdíl od mladších žáků, kteří střílí 2x vleže, starší žáci už absolvují 1.střelbu vleže a 2. vestoje.

 Ve starších žákyních nás opět reprezentovala 1 lyžařka - Katka Mondlová a 1 letní biatlonistka - Katka Stloukalová. Lyžařka díky nevydařené střelbě - 9x trestných kol, ale výbornému běhu obsadila 16. místo, letní biatlonistka měla opět výbornou střelbu - pouze 2x minula - ale pomalejší běh ji odsunul na 23. místo. Výborně zastřílela rovněž naše stará známá Světlana Zajíčková, minula pouze 3x a pouze slabší běh ji odsunul na 15. místo.

Starší žáci byli oba lyžaři - Jacob Kordutch a Standa Fruhauf. Jacob minul 8x, ale vynikající běh ho posunul na 14. místo. Standa měl technické problémy s puškou při střelbě vleže, což zapřičinilo, že 5x minul, ovšem výborně si vedl při střelbě vestoje, při které dal všech 5 terčů. Výsledkem bylo 18. místo.

Příště na biatlonisty čeká delší, vytrvalostní trať, což by našim mělo díky tomu, že jsou vesměs vynikající běžci, více vyhovovat. Doufáme, že i ta střelba bude o trošku lepší a ve výsledkové listině je budete vidět mnohem výše.

Trať i přes výborné sněhové podmínky a úpravu byla hodně těžká, vražedné stoupání hned po startu, další prudké i táhlé kopce, dlouhé rovinky, esíčkovitý sjezd. Všichni podali maximální výkon, nutno taky pochválit trenéry za výborně připravené lyže a věříme, že další závod klasicky přinese ještě lepší výsledky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář